PRIHLÁSTE SVOJ FILM NA POCITY FILM 2018

Aj tento rok ponúkame možnosť tvorcom krátkych filmov prihlásiť svoj film na festival POCITY FILM 2018, ktorý sa tento rok uskutoční 9.-14. októbra. Ak chcete svoj film premietnuť na veľkom plátne v prešovskom kine Scala, neváhajte vyplniť nasledujúci formulár. 

PRIHLASOVACÍ FORMULÁR

*Prihlásené filmy budú podliehať následnému výberu dramaturga festivalu. O výbere / „nevýbere“ filmu na festival budeme tvorcov informovať po 1.9.2018.

#pocityfilm2018 #pocitynapocity

2% pre dobré POCITY

POC I TY NA POCITY aj v roku 2018!
Aj vďaka vašim 2% vieme napríklad zabezpečiť kvalitnejšie filmy, zabezpečiť viac ľudí alebo vytlačiť plagáty navyše. Staňte sa aj vy súčasťou festivalu tým, že nám darujete 2% zo svojich daní. Ďakujeme!

Údaje, ktoré potrebujete k darovaniu 2% občianskemu združeniu PO.CITY, ktoré pripravuje festival POCITY FILM:

Obchodné meno (Názov): PO.CITY 
Právna forma: Občianske združenie 
IČO/SID: 42038995 
Sídlo: 08005 Prešov, Royova 2


Fyzické a právnicke osoby
– ktoré podávajú daňové priznanie, uvedú údaje priamo tam.

  • Ak poukazujete 3% zaplatenej dane, povinnou prílohou DP je aj Potvrdenie o výkone dobrovoľníckej činnosti, to vám radi pošleme, ak ste v minulom roku pracovali ako dobrovoľník, stačí napísať mail a vyžiadať si toto potvrdenie na: info@po-city.sk

Zamestnanec
– predloží (donesie alebo pošle poštou) miestne príslušnému daňovému úradu (podľa trvalého pobytu daňovníka) do 30. apríla Vyhlásenie a Potvrdenie o zaplatení dane.

Zamestnanec požiada zamestnávateľa o vydanie Potvrdenia o zaplatení dane na účely vyhlásenia (súčasne pri žiadaní zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania).

Z potvrdenia o zaplatení dane zistí dátum zaplatenia dane, vypočíta 2 % alebo 3 % zo zaplatenej dane a sumu maximálne do výšky 2 % resp. 3 % uvedie vo Vyhlásení (poučenie na vyplnenie vyhlásenia nájdete tu).
– ak poukazujete 3% zaplatenej dane, povinnou prílohou je aj Potvrdenie o výkone dobrovoľníckej činnosti, ktoré vám na vyžiadanie radi zašleme.

* Ak chcete poukázať 3%, musíte spĺňať podmienku, že ste fyzická osoba a v minulom roku ste vykonávali dobrovoľnícku činnosť počas najmenej 40 hodín. Dobrovoľník môže poukázať 3% z dane ktorémukoľvek prijímateľovi (tz. môžete venovať 3% nám, aj keď ste ako dobrovoľníci pomáhali inde). Ak ste ale minulý rok pomáhali ako dobrovoľníci nám, napíšte na info@po-city.sk a pošleme vám potvrdenie, ktoré priložíte k vyhláseniu.

Celý postup ako venovať 2 percentá nájdete napríklad na www.financnasprava.sk alebo www.dvepercenta.sk.

FESTIVAL MÁ SVOJE PIVO. BARS DOBRÉ PIVO

PADRE CRAFT BREWS nám napísali:

„Radi podporujeme zaujímavé projekty nielen v KE ale aj v PO. Preto vás pozývame na Pocity Film Festival (10.-15.10. v Prešove) kde môžete ochutnať aj naše BARS DOBRÉ PIVO typu Wheat Ale, vyrobené špeciálne pre túto príležitosť. Výtažok z predaja podporí dobré filmy a samotný festival.“

APlikácia do mobilu je už dostupná

POCITY FILM už aj v mobile. Aplikáciu pre iOS a Android si môžete stiahnuť kliknutím na obrázky:

   

Ďakujeme za nezištnú pomoc Marekovi Pivovarníkovi a Matúšovi Duchoňovi.

OTVÁRACÍM SERIÁLOM BUDE KOSMO

PReDPREMIÉRA filmu s láskou vincent

Diela holandského fauvistu a expresionistu Vincenta Van Gogha patria k tomu najhodnotnejšiemu, čo výtvarné umenie kedy splodilo – nachádzajú sa vo svetových galériách i súkromných zbierkach a ich cena sa ráta v miliónoch. Van Goghove práce, ale aj jeho pohnutý osud a záhadná smrť, inšpirovali tisícky ďalších autorov a sú predmetom živej odbornej diskusie aj 127 rokov po jeho smrti.
Poľská režisérka a kritička umenia Dorota Kobiela, v spolupráci s britským producentom Hughom Welchmanom, nakrútila prvý film, vytvorený len z olejomalieb umelca. Autorka vyrozprávala životný príbeh Van Gogha výhradne prostredníctvom jeho diel. Na každé si povolala vyše 100-člennú skupinu výtvarníkov, aby ho prekreslili do dynamickej podoby. Výsledkom je 12 olejomalieb za sekundu a dohromady 62 450 ručne kreslených obrázkov, ktoré splynú do dlhometrážneho filmu.

Film uvedieme v exkluzívnej Prešovskej (a celoslovenskej) predpremiére 11.októbra v Cinemaxe.

IGOR SLIVENSKÝ UVEDIE Wajdove odrazy

Posledný film poľského režiséra Andrzeja Wajdu premieteme vo štvrtok o 17:00 h počas POCITY FILM 2017. Film uvedie Igor Slivenský tak, ako sme to poznali za starých čias v Kine Klub. 

ODRAZY

Rok 1945 Stalinova moc ovláda Poľsko. Slávny maliar Wladyslaw Strzeminski odmietne robiť umelecké kompromisy a tak sa stane prenasledovaným, vylúčia ho z univerzity, jeho obrazy sú strhané zo stien galérií. Za pomoci niektorých svojich študentov sa rozhodne bojovať proti komunistickej strane a stáva sa symbolom umeleckého odporu proti tyranii.

Vstupenky do cinemaxu sú v predaji

Tri výnimočné filmy: slovenský OUT, poľsko-britský S LÁSKOU VINCENT a iránsky KLIENT môžete v stredu vidieť v Cinemaxe Prešov. Od dnes si môžete kúpiť lístky na tieto filmy prostredníctvom stránky: www.cine-max.sk

 

Neváhajte, kapacita sály je obmedzená, bola by škoda nevidieť takéto filmové zázraky.

víťaz z cannes na pocity film 2017

Švédsky supertalent Ruben Östlund vo svojej satire na modernú spoločnosť s názvom Štvorec, poukazuje na mnohé slabosti a neduhy, ktorými trpíme. Podľa prvých ukážok je zrejmé, že snímka bude nielen výpovedná a originálna, ale aj vtipná. Poc i ty na Pocity Film 2017! v piatok 13.10. o 19:00 h!

Hosťom festivalu bude Igor slivenský

Predstavujeme vám nášho čestného hosťa, ktorým je Igor Slivenský! Igor dlhé roky viedol filmový klub v kine Klub a mnohí sme vďaka nemu objavili lásku k filmu. A aké sú jeho spomienky na Prešov?

„Pokiaľ ide o moje spomienky na Klub, veľmi často si spomínam na tie nezabudnuteľné chvíle každý utorok o 19:30, keď sme v našom Klube filmového diváka mohli uviesť niečo, čo nepatrilo k bežnej, komerčnej distribúcii. Večery spojené s velikánmi svetovej kinematografie Fellinim, Bergmanom, ale aj Kieslowskim alebo Tarkovskym patrili k nezabudnuteľným. Nikdy nezabudnem na tie dlhé rady pred pokladňou kina i na nekonečné rozhovory po filmoch, na mojich milých klubistov. Kdekoľvek vo svete ich stretnem, stále sa máme o čom rozprávať… A to je krásne! Najradšej by som to zhrnul citátom z môjho obľúbeného filmu: ‚Nič nenahradí tie krásne chvíle trblietania v tráve a vôňu kvetín, nebudeme plakať… Radšej spomínajme na to, čo zostalo v nás!’”

Tešíme sa na jeho milú návštevu počas POCITY FILM 2017!