FESTIVAL MÁ SVOJE PIVO. BARS DOBRÉ PIVO

PADRE CRAFT BREWS nám napísali:

„Radi podporujeme zaujímavé projekty nielen v KE ale aj v PO. Preto vás pozývame na Pocity Film Festival (10.-15.10. v Prešove) kde môžete ochutnať aj naše BARS DOBRÉ PIVO typu Wheat Ale, vyrobené špeciálne pre túto príležitosť. Výtažok z predaja podporí dobré filmy a samotný festival.“

APlikácia do mobilu je už dostupná

POCITY FILM už aj v mobile. Aplikáciu pre iOS a Android si môžete stiahnuť kliknutím na obrázky:

   

Ďakujeme za nezištnú pomoc Marekovi Pivovarníkovi a Matúšovi Duchoňovi.

OTVÁRACÍM SERIÁLOM BUDE KOSMO

PReDPREMIÉRA filmu s láskou vincent

Diela holandského fauvistu a expresionistu Vincenta Van Gogha patria k tomu najhodnotnejšiemu, čo výtvarné umenie kedy splodilo – nachádzajú sa vo svetových galériách i súkromných zbierkach a ich cena sa ráta v miliónoch. Van Goghove práce, ale aj jeho pohnutý osud a záhadná smrť, inšpirovali tisícky ďalších autorov a sú predmetom živej odbornej diskusie aj 127 rokov po jeho smrti.
Poľská režisérka a kritička umenia Dorota Kobiela, v spolupráci s britským producentom Hughom Welchmanom, nakrútila prvý film, vytvorený len z olejomalieb umelca. Autorka vyrozprávala životný príbeh Van Gogha výhradne prostredníctvom jeho diel. Na každé si povolala vyše 100-člennú skupinu výtvarníkov, aby ho prekreslili do dynamickej podoby. Výsledkom je 12 olejomalieb za sekundu a dohromady 62 450 ručne kreslených obrázkov, ktoré splynú do dlhometrážneho filmu.

Film uvedieme v exkluzívnej Prešovskej (a celoslovenskej) predpremiére 11.októbra v Cinemaxe.

IGOR SLIVENSKÝ UVEDIE Wajdove odrazy

Posledný film poľského režiséra Andrzeja Wajdu premieteme vo štvrtok o 17:00 h počas POCITY FILM 2017. Film uvedie Igor Slivenský tak, ako sme to poznali za starých čias v Kine Klub. 

ODRAZY

Rok 1945 Stalinova moc ovláda Poľsko. Slávny maliar Wladyslaw Strzeminski odmietne robiť umelecké kompromisy a tak sa stane prenasledovaným, vylúčia ho z univerzity, jeho obrazy sú strhané zo stien galérií. Za pomoci niektorých svojich študentov sa rozhodne bojovať proti komunistickej strane a stáva sa symbolom umeleckého odporu proti tyranii.

Vstupenky do cinemaxu sú v predaji

Tri výnimočné filmy: slovenský OUT, poľsko-britský S LÁSKOU VINCENT a iránsky KLIENT môžete v stredu vidieť v Cinemaxe Prešov. Od dnes si môžete kúpiť lístky na tieto filmy prostredníctvom stránky: www.cine-max.sk

 

Neváhajte, kapacita sály je obmedzená, bola by škoda nevidieť takéto filmové zázraky.

víťaz z cannes na pocity film 2017

Švédsky supertalent Ruben Östlund vo svojej satire na modernú spoločnosť s názvom Štvorec, poukazuje na mnohé slabosti a neduhy, ktorými trpíme. Podľa prvých ukážok je zrejmé, že snímka bude nielen výpovedná a originálna, ale aj vtipná. Poc i ty na Pocity Film 2017! v piatok 13.10. o 19:00 h!

Hosťom festivalu bude Igor slivenský

Predstavujeme vám nášho čestného hosťa, ktorým je Igor Slivenský! Igor dlhé roky viedol filmový klub v kine Klub a mnohí sme vďaka nemu objavili lásku k filmu. A aké sú jeho spomienky na Prešov?

„Pokiaľ ide o moje spomienky na Klub, veľmi často si spomínam na tie nezabudnuteľné chvíle každý utorok o 19:30, keď sme v našom Klube filmového diváka mohli uviesť niečo, čo nepatrilo k bežnej, komerčnej distribúcii. Večery spojené s velikánmi svetovej kinematografie Fellinim, Bergmanom, ale aj Kieslowskim alebo Tarkovskym patrili k nezabudnuteľným. Nikdy nezabudnem na tie dlhé rady pred pokladňou kina i na nekonečné rozhovory po filmoch, na mojich milých klubistov. Kdekoľvek vo svete ich stretnem, stále sa máme o čom rozprávať… A to je krásne! Najradšej by som to zhrnul citátom z môjho obľúbeného filmu: ‘Nič nenahradí tie krásne chvíle trblietania v tráve a vôňu kvetín, nebudeme plakať… Radšej spomínajme na to, čo zostalo v nás!’”

Tešíme sa na jeho milú návštevu počas POCITY FILM 2017!