Stretnete ich na festivale:
 

Marek Kuboš (film Posledný autoportrét)

Najprv študoval na Vysokej škole dopravy a spojov v Žiline, po jej ukončení išiel rovno na VŠMU v Bratislave, kde sa v 90. rokoch stal súčasťou silnej generácie mladých slovenských dokumentaristov (J. Vojtek, P. Kerekes, R. Kirchhoff, J. Lehotský, M. Škop). Profesionálnu dráhu naštartoval medzinárodne oceňovanými snímkami ako Cesta fotografa (1995), Železničná stanica 2. tr. Kraľovany (1998), Hlas 98 (1999) a Taká malá propaganda (2001). Jeho snímky s rozmanitými témami sa venujú silným, ale aj zvláštnym jedincom a angažovaniu v slovenskej spoločnosti. Využíva najmä humor a nadhľad.
 

Radoslav Dúbravský (film Posledný autoportrét)

Strihač, kameraman, režisér. Absolvent FTF VŠMU v Bratislave (2005-2010, ateliér strihovej skladby). Prešovčan pôsobiaci v Bratislave.

 

Martin Kaňuch (uvedie film Válek)

Pôsobí ako redaktor edičného oddelenia Slovenského filmového ústavu. Od roku 1998 je šéfredaktorom polročníka Kino-Ikon, časopisu pre vedu o filme a pohyblivom obraze. Od roku 1997 je tiež koordinátorom projektu československých filmologických konferencií. Je zostavovateľom medzinárodnej súťaže krátkych filmov na Art Film Feste v Košiciach.
 

Daniel Vadocký (uvedie Kraťasy AFF)

Daniel Vadocký vyštudoval odbor filozofia na Trnavskej univerzite a filmovú vedu na VŠMU v Bratislave. Je spoluzakladateľom súťažnej sekcie krátkych filmov a tiež nesúťažnej sekcie American Indies na MFF Art Film Fest v Košiciach. Pracoval tiež ako programový koordinátor na MFF Bratislava a za posledné roky bol členom medzinárodných porôt na festivaloch v Tallinne, Tokiu, Prahe, Uppsale, Malmö a Budapešti. Pracoval ako vedúci obchodného oddelenia v Národnom filmovom archíve v Prahe, v súčasnosti je obchodným zástupcom produkčnej spoločnosti Negativ.

Irmena Chichikova (uvedie film Všemocný)

 Irmena Chichikova sa narodila v bulharskom Plovdive 22. mája 1984. V Sofii absolvovala štúdium na Národnej divadelnej a filmovej akadémii pod vedením profesorov Margarity Mladenovovej a Ivana Dobčeva. V roku 2010 sa objavila v prvom celovečernom filme The Glass River. Jej prvou hlavnou rolou bola postava Yuri vo filme I Am You (2012), v ktorom hrala spolu s Jeanette Spassovou. Za túto rolu získala cenu pre najlepšiu herečku na Národnom filmovom festivale Zlatá ruža. Na konci toho istého roka začala natáčať film Viktoria, ktorý mal svoju svetovú premiéru na filmovom festivale Sundance v roku 2014. Najnovšie ju budete môcť vidieť aj vo filme Nedotýkaj sa ma, ktorý si tento rok odniesol Zlatého medveďa z festivalu Berlinale. Vo filme Všemocný, ktorý bude mať celoslovenskú premiéru na festivale POCITY stvárnila postavu Krisi.

Igor Kasala (uvedie film Zabudni)

Herec a režisér. Člen činohry Divadla Jonáša Záborského v Prešove. Režisér filmu Zabudni. Smutno-smiešny dej filmu je posadený do súčasných reálii slovenskej dediny, rozpráva o živote a snoch dvoch starých mládencov. Na realizácii filmu sa podieľali ochotníci z Prešova, Kapušian a Kendíc. Post synchron filmu vytvorili profesionálni herci z Prešova.