MAREC PRINESIE DO KINA POCITY AŽ 14 VÝNIMOČNÝCH FILMOV

Filmová jar so sebou prináša okrem pravidelných klubových utorkov v sklade hudby Stromoradie, počas ktorých uvidíte oceňovanú islandskú snímku BIELY, BIELY DEŇ, najnovšieho Xaviera Dolana MATTHIAS A MAXIME či príbeh jedného z najúžasnejších únosov súčasnosti VIDÍŠ MESIAC DANIEL aj dva festivaly a jednu extra projekciu francúzskeho filmu BEDÁRI v rámci Mesiaca frankofónie vo Wave centrum nezávislej kultúry.
Festival Jeden svet | Prešov vám do kaviarne christiania prešov prinesie od 16. do 18. marca 6 dokumentárnych snímok, ktoré reflektujú súčasné dianie v spoločnosti u nás i vo svete. Počas troch dní uvidíte unikátnu štúdiu o islamskej radikalizácii O OTCOCH A SYNOCH, autentický cestovateľský film PRÍBEH CESTY OKOLO SVETA, film vznikajúci 12 rokov BEZSTAROSTNÁ JAZDA, ktorý zachytáva s nevídanou bezprostrednosťou, ako do zdanlivo bezstarostnej mladosti vstupujú dospelácke povinnosti, pravidlá, nevyslovené tajomstvá a krivdy. O tom, či je vôbec možné niečomu na Instagrame veriť sa dozviete v snímke #SLEDUJMA. Víťazný film festivalu Jeden svet, slovenský dokument Pavla Pekarčíka HLUCHÉ DNI rozpráva štyri príbehy o nepočujúcich rómskych deťoch, ktoré pozorujú svoje okolie bez toho, aby mu úplne rozumeli, a v ktorom si snívajú svoj vlastný svet. Vedecká snímka LOV NA ROZKOŠ bude skúmať, ako rastúca technológia hlbokej stimulácie mozgu ovplyvňuje ľudskú identitu a naše sebavnímanie.
Medzinárodný filmový festival Febiofest SK sa uskutoční v klube Stromoradie 24. a 25. marca a v Prešove ponúkne film pre deti a mládež ROCCA MENÍ SVET, dokumentárny portrét Andreja Bána očami Jara Vojteka RAJ NA ZEMI, na Oscara nominovaný intímny dokument PRE SAMU o novinárke, ktorej sa vo vojnovom sýrskom Aleppe narodí dcérka Sama a ďalšia islandská dráma ĎALEKO OD REJKJAVÍKU o farmárke Inge, ktorá sa rozhodne začať nový život podľa vlastných predstáv a pustí sa do boja proti korupcii a nespravodlivosti v jej komunite na severe Islandu.
Kompletné info o filmoch nájdete na: www.kinopocity.sk

CHCETE MAŤ AJ TETNO ROK DOBRÉ POCITY?

Aj v roku 2020 pre vás pripravujeme pravidelné premietania, festivaly a filmové prehliadky, Letné kino Pocity a v neposlednom rade filmový festival POCITY, ktorý sa uskutoční v októbri.

Radi sa budeme uchádzať o vaše 2% z daní.

PODPORTE o.z. PO.CITY 2% Z DANE A ZÍSKAJTE OD NÁS PERMANENTKU NA FESTIVAL POCITY FILM 2020

1. Podajte vyhlásenie o poukázaní 2% alebo 3% z dane na daňový úrad.

2. V tlačive zaškrtnite súhlas so zaslaním vašich údajov – mena a adresy prijímateľovi
*Daňový úrad neinformuje prijímateľa o výške poukázanej sumy, len o identite darcu, ak si to ten želá.

3. Informujte nás o poukázaní 2% pre oz PO.CITY. – pošlite nám na mail alebo do FB správy: info@po-city.sk fotku/print screen, že ste poukázali 2% nášmu združeniu.

4. Permanentku na celý festival POCITY FILM 2020 od nás obdržíte na začiatku festivalu, ktorý sa bude konať v októbri 2020.

5. Užívajte si všetky tie skvelé filmy!

ÚDAJE POTREBNÉ K POUKÁZANIU:

PO.CITY

Adresa: Chmeľova 6, 08006 Prešov
IČO: 42038995
Právna forma: Občianske združenie
IBAN číslo účtu: SK8175000000004008251988 / kód banky: 7500 (Československá obchodná banka, a.s.)