Veľa šťastia

(Slovensko, 2017, 12 min., r. Eduard Klena ml.)

Dej Veľa šťastia náhle skáče do rozchodu manželského páru v dystopickej slovenskej spoločnosti, kde každý človek musí nájsť svoje uplatnenie. Má niekoľko možností, v rámci každej putuje do inej dimenzie cez „Bránu“ a keď neuspeje, smeruje k likvidácii.

 

Graffiti Margitfalva

(Slovensko, 2016, 5:59 min., r. Martin Krestián a Martin Hlavatý)

Dokument Graffiti Margitfalva, vznikol na základe projektu Spišského osvetového strediska pod rovnomenným názvom, z dielne Martina Krestiana a Martina Hlavatého, je to krátky dokument z tvorby street-art a graffiti umelcov. Ide už v poradí o tretie pokračovanie dokumentu a mapuje priebeh projektu, kde sa podarilo zrealizovať unikátnú street-art a garffiti galériu na celom objekte Hasičskej zbrojnice v obci Margecany kde vznikla v poradí už tretia netradičná pouličná graffiti výstava a v spojení so železničnými podchodmi v obci Margecany tak vytvára jedinečné spojenie dedinského prostredia s modernou subkultúrou.

 

Into The Book

(Slovensko, 2017, 5 min., r. Vlado Palša)

WARNING! Do not enter into the book! You may not return…

 

Triptych

(Slovensko, 2016, 15 min., r. Matúš Ryšan, Michal Ďuriš, Ondrej Hraška)

Marek, Kubo a Ondro sú kamarátmi už dlho, a tak sa konečne rozhodnú nájsť si spolu bývanie. Aj napriek zdanlivo dobrému nápadu sa však ich naivita rýchlo obráti proti nim. Každý z nich sa musí vyrovnať so situáciou, ktorá ich donúti predčasne dospieť. Film zachytáva dva mesiace z kľúčového obdobia života protagonistov.

 

Pukance

(Slovensko, 2016, 0:17 min., r. Vlado Kvitkovič)

Aj pukance môžu zabíjať…

 

Perunove deti

(Slovensko, 2017, 6:22 min., r. Jaroslav Vaľko, Michal Kačmar)

Krátky film z tvorivej dielne kreatívnej dvojice Kačmár & Jaris a vznikol ako súčasť záverečnej (magisterskej) práce Michala Kačmára počas štúdia na Fakulte umení Technickej Univerzity v Košiciach. Film voľne a vtipne prerozprávava príbeh slovenskej komunity kováčov,vychádzajúc z mytológie spojenej s pohľadom do súčasných aktívnych kováčskych dielní a je zároveň doplnkovým dokumentom k vzniku nosného objektu nesúceho hlavný odkaz tohto záverečného projektu.

 

Zvuk náš každodenný

(Slovensko, 2017, 5:30 min., r. Ivan Rokošný)

Film zobrazuje stereotypný spôsob života a ťažké životné situácie bezmenného hrdinu. Film samotný sa svojou formou sústreďuje na zvuky, ktoré sú okolo nás a hrajú kľúčovú rolu v rozprávaní príbehu. Dokáže hrdina prerušiť repetitívny kruh svojich činov a zmeniť spôsob svojho života?

 

JSG – Jerusalem Skate Girls

(Slovensko, 2017, r. Dávid Suchár)

Trailer k pripravovanému filmu Dávida Suchára o komunite dievčat z Izraela, ktoré sa venujú skateboardingu. Hudbu pre film vytovril Dávid Kollár.

 

Nad oblohou (Above the Sky)

(Slovensko, 2016, 12 min., r. Daniel Dluhý)

V Pekingu žije veľa milovníkov šarkanov. Ale len málo z nich sú skutoční majstri.” Pán Zhao Shiming je jedným z týchto majstrov. Vyrába šarkany pre zábavu, ale aj preto, aby si so súpermi zmeral svoje sily v národných súťažiach. Dokumentárny film Nad oblohou zachytáva atmosféru skorého rána, kedy pán Zhao púšťa jedného zo svojich šarkanov nad pekinským parkom. Film získal 3. miesto za najlepší film na festivale Looking China 2016.

 

Stan II

(Slovensko, 2017, 3:57 min., r. KJ Makak)

Hrdina filmu je čerstvý päťdesiatnik, ktorý svojským spôsobom vyjadruje vlastný postoj k situácii nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Príbeh sa odohráva v prostredí letnej lúky, kde hrdina dlhodobo táborí. Film môže byť príjemným osviežením najmä pre chápavého diváka.

Hlavnú úlohu si zahral režisér filmu KJ Makak, o hudbu a kameru sa postaral David Kollar.

 

<<SPÄŤ