Festival sa bude konať od štvrtka 8. októbra do stredy 14. októbra v Kine Scala, v Cinemaxe na Sekčove a v sklade hudby Stromoradie.

11. ročník prešovského filmového festivalu POCITY FILM 2020 prinesie v piatich sekciách (Naše Pocity, Pocity zo sveta, Pocity susedov: Česko, Pocity deťom a Ozveny Febiofestu) výber kvalitnej svetovej aj domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami a špeciálne ukončenie festivalu v podobe prepojenia filmu PUNK JE HNED! a živej hudobnej improvizácie Davida Kollara – Prešovčana oceneného Slnkom v sieti za najlepšiu hudbu k filmu za rok 2019.

Tešiť sa nemôžete na premiéru očakávaného slovenského filmu Ivana Ostrochovského SLUŽOBNÍCI alebo ani na novinku Bohdana Slámu KRAJINA VE STÍNU, oba filmy boli z pandemických dôvodov zrušené. V rámci ozvien Febiofestu vám prinesieme islandskú komediálnu drámu ĎALEKO OD REYKJAVÍKU či intímny portrét fotografa Andreja Bána v snímke RAJ NA ZEMI. V exkluzívnej premiére si budete môcť takisto pozrieť najnovší film Petra Zelenku MODELÁŘ a vynikajúcu a strhujúcu poľskú drámu CORPUS CHRISTI. Nezabudli sme ani na deti a mládež, pre ktorých máme pripravené MAŠKRTNÉ MEDVEDIE PRÍBEHY, film FANY A PES či snímku ROCCA MENÍ SVET.

Podrobný program, ako aj inštrukcie ohľadom ochrany zdravia počas festivalu zverejníme čoskoro.

Poc i ty na POCITY!

Miesto konania: Kino Scala Prešov, Cinemax Prešov, Kino Pocity/ Stromoradie.

Festival finančne podporili: Audiovizuálny fond, Mesto Prešov – Oficiálna stránka, Prešovský samosprávny kraj, Región Šariš, Milk Agro, Sabi, Tangram, Poľský inštitút v Bratislave / Instytut Polski w Bratysławie.