REŽIM OTP A OPATRENIA NA POCITY FILM FESTIVALE

Milí diváci,

neustále sledujeme súčasnú epidemiologickú situáciu a riadime sa nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva SR.

Okres Prešov je v týždni do 10.10. v 1.stupni ostražitosti, teda červeným okresom. Rozhodli sme, že festival bude prebiehať v režime OTP. Prosíme vás, aby ste boli pripravení preukázať sa dokladom o očkovaní, testovaní či prekonaní koronavírusu. Vďaka tomuto režimu môžeme využiť 50% kapacity a max.150 miest v interiéri!

Chceme vás ale ubezpečiť, že Kino Scala, ako naše hlavné festivalové miesto, je dostatočne veľké na to, aby ste sa v ňom všetci cítili bezpečne a bez obmedzení. Kapacita kinosály Cinemax Novum bude prispôsobená aktuálnym opatreniam, rovnako aj záver festivalu v Astorke. O všetkých zmenách vás budeme priebežne informovať.

#DoKinaBezpecne

NOSENIE RESPIRATÓROV V INTERIÉRI BUDOV

Vstup do vnútorných priestorov festivalu bude povolený len s prekrytými hornými dýchacími cestami – teda s prekrytím úst a nosa rúškom. Na tomto opatrení budeme trvať u každého účastníka festivalu, preto, ak máte ochorenie, ktoré vám bráni prekrývať si ústa a nos, prosíme, zvážte účasť na festivale. V kine je povinné mať respirátor počas celého filmu. 

DEZINFEKCIA RÚK

Všetky priestory festivalu budeme pravidelne vetrať a dezinfikovať, prosíme aj vás, aby ste si dezinfikovali ruky pri každom vstupe do kina, dezinfekčné prostriedky budú k dispozícii viditeľne pri každom vchode. Nezabudnite, na hromadných podujatiach platí zákaz podávania rúk. 

ROZOSTUPY

Ak je to možné, dodržujte od ostatných návštevníkov kina rozostupy 2m. V kinosálach sa snažte dodržiavať šachovnicové sedenie a nechávať vedľa seba vždy aspoň jedno miesto voľné.

PREDAJ VSTUPENIEK

Podobne ako minulý rok si môžete vstupenky zakúpiť vopred online alebo na mieste pri vstupe v hotovosti. V súvislosti so šírením koronavírusu odporúčame kupovať vstupenky cez internet, vyhnete sa tak manipulácii s peniazmi. Lístky si môžete zakúpiť na stránke tootoot.fm.

AK SA NECÍTITE DOBRE, ZOSTAŇTE DOMA

Ak máte teplotu, kašeľ, bolesti hrdla, problémy s dýchaním, necítite sa dobre alebo ste sa vrátili z rizikovej krajiny, prosíme, buďte zodpovední a zostaňte doma.