MARTIN PALÚCH

Filmový vedec a pedagóg. Od roku 2002 pôsobí ako samostatný vedecký pracovník v Ústave divadelnej a filmovej vedy CVU SAV v Bratislave. Zároveň prednáša na Fakulte dramatických umení Akadémie umení v Banskej Bystrici a na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU v Bratislave. Je autorom knižnej publikácie Vnem v zrkadle fotografie a filmu (2010), spoluautorom monografie Herec Ivan Palúch (2008) a autorom knižných publikácií Autorský dokumentárny film na Slovensku po roku 1989 (2015) a Cenzúra a dokumentárny film po roku 1989 (2017).

Režisér Martin Palúch príde osobne uviesť svoj dokumentárny film ODPOČÍTAVANIE, POSLEDNÝ FILM IVANA PALÚCHA  (7.10., Kino Scala).

martin cinematik
Zdroj: Cinematik 2022, Foto: Marek Szold
Zdroj: Institut dokumentárního fillmu

PETER NEVEĎAL

V roku 2001 ukončil štúdium strihovej skladby na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU v Bratislave. Založil dve produkčné spoločnosti – Filmpark production a FilmWorx Studios, ktoré sa aktívne podieľajú na vývoji a výrobe celovečerných hraných, dokumentárnych a animovaných filmov, vrátane televíznych seriálov. Momentálne pôsobí ako filmový producent a pedagóg na Fakulte dramatických umení v Banskej Bystrici. Zároveň je členom Slovenskej filmovej a televíznej akadémie (SFTA), Asociácie nezávislých producentov (ANP) a Slovenskej asociácie producentov animovaných filmov (APAF).

Producenta filmu Odpočítavanie stretnete na festivale 7.10. v Kine Scala.

PETER PAVLÍK

Režisér filmu OUCA – (NE)SKUTOčNí PRíBECH. Pracuje vo filmovom – televíznom priemysle ako strihač trailerov v televízii Markíza. Jeho prácu je okrem televízie možné vidieť aj v rôznych kinokampaniach alebo v oceňovanom dokumente Králové videa. Pozerá, čo mu príde pod ruku (od nemých filmov až po súčasné trháky) a číta filmovú a odbornú literatúru. So svojimi znalostami v oblasti filmu sa delí v podobe rôznych článkov na stránke Kinema.sk. Do povedomia ľudí sa dostal vďaka filmovým kvízom, ktoré organizuje najčastejšie v Bratislave, ale aj mimo nej.

IGOR KOVÁCS

Začínal ako spolutvorca hororovej komédie Socialistický Zombi Mord (2014), kde vymyslel námet a podieľal sa na scenári, réžii, produkcii, kamere, špeciálnych efektoch. Pokračoval ako tvorca SFX (špeciálne a pyrotechnické efekty) a kaskadérskych scén pre filmy a TV produkcie. V roku 2020 ako producent vytvoril medzinárodne oceňovanú dokumentárnu komédiu Králi videa, ktorá získala cenu diváka na medzinárodnom festivale Cinematik 2020 a nomináciu na cenu Českej filmovej kritiky 2020. Ako režisér, scenárista a producent pracoval na dvoch projektoch Plán B, čiernej komédii o nevydarenej krádeži peňazí, a dobrodružnom filme Jeleň (2023).

PATRIK LANČARIČ

Divadelný a filmový režisér, scenárista a pegdagóg, umelecký šéf Městského divadla Zlín. Na festivale uvedie svoj najnovší film Dežo Hoffmann – fotograf Beatles.

MARTIN KAŇUCH

Redaktor časopisu Kino Ikon, dramaturg, editor, kurátor a pedagóg. Na festivale uvedie film Martina Palúcha, aj film Ikarie XB1.

Copyright © 2023 POCITY FILM