Stretnete ich na festivale:

HOSTIA:

Kinga DĘBSKA

Poľská režisérka a scenáristka vyštudovala filmovú réžiu na pražskej FAMU a japanistiku na Varšavskej univerzite. Napísala scenár a tiež režírovala snímku Moje corky krowy (2015), ktorý na filmovom festivale v Gdyni získal Cenu divákov a Cenu novinárov a tiež cenu “Sieci Kin Studyjnych aj lokalnych”. V roku 2017 nakrútila film Zábava, zábava, ktorý prináša strhujúce príbehy troch žien rôzneho veku a v rôznych fázach závislosti na alkohole. Jej zatiaľ posledným filmom je romantická komedálna dráma Plán B.

Všetky tri filmy režisérka osobne uvedie.

Foto: Zuzanna Szamocka

 

Víťo STAVIARSKY, Richard STAVIARSKY,

Juraj STAVIARSKY, Marka STAVIARSKA

Každý člen ich rodiny ovláda jedno alebo aj viacero odvetví kreatívneho priemyslu, či umenia. Zaoberajú sa tvorbou i produkciou filmu, hudby, literatúry pre dospelých aj pre deti a vydavateľskou činnosťou. Ich najnovším spoločným dielom je divácky úspešný film LOLI PARADIČKA, ktorí osobne uvedú počas festivalu.

Marko ŠKOP

Rodák z Prešova najprv zaujal dokumentárnymi snímkami Iné svety a Osadné, ktoré sú zasadené do prostredia Šariša. O niekoľko rokov neskôr natočil svoj celovečerný hraný debut Eva Nová v hlavnej úlohe s Emíliou Vášáryovou, ktorý získal viacero ocenení, napríklad na známom festivale v Toronte či na národných kinematografických cenách Slnko v sieti. V súčasnosti dokončil rodinnú drámu Nech je svetlo, ktorú osobne uvedie na festivale POCITY v nedeľu 13. októbra.

Foto: Miro Nôta

Martin KAŇUCH

Foto Miro NôtaPôsobí ako redaktor edičného oddelenia Slovenského filmového ústavu. Od roku 1998 je šéfredaktorom polročníka Kino-Ikon, časopisu pre vedu o filme a pohyblivom obraze. Od roku 1997 je tiež koordinátorom projektu československých filmologických konferencií. Je zostavovateľom medzinárodnej súťaže krátkych filmov na Art Film Feste v Košiciach. Na festivale Pocity predstavý výber krátkych filmov Pocity v kraťasoch: Ozveny Art Film Festu Košice.

Foto: Miro Nôta

 

 

Michal SOLTÉSZ

Herec Štátneho divadla Košice. Jeden z hlavných predstaviteľov filmu LOLI PARADIČKA.

 

Kamila MITRÁŠOVÁ

Predstaviteľka Veronky z filmu LOLI PARADIČKA. Študovala herectvo na KonzervatóriuJozefa Adamoviča v Košiciach, film Loli paradička bol jej prvou filmovou skúsenosťou a prvé scény v ňom nakrútila už ako šestnásťročná. Momentálne študuje na Prešovskej univerzite odbor Rómsky jazyk, ale herectvu sa chce venovať naďalej.

ĽUDOVÁ HUDBA ŠTEFANA CÍNU

Ľudová hudba zo Spiša z okolia Spišskej Novej Vsi, ktorú tvoria Martina Cínová, DiS.art, Bc. Peter Pavlík, Bc. Štefan Cína
a Štefan Vansač.  Hudobné teleso zložené z absolventov a študentov konzervatórií a vysokých škôl s hudobným zameraním. Všetci štyria sa v súkromnom životenživia ako učitelia hudby v Základných umeleckých školách. Ako hudba fungujú už 10 rokov. Hudbu založil Štefan Cína starší v roku 2007, kedy odohrali prvé vystúpenie. Sú autormi hudby k filmu LOLI PARADIČKA a na festivale POCITY vystúpia v rámci filmového večera venovaného práve tomuto filmu.

POROTA SÚŤAŽE POCITY V KRAŤASOCH

 

Ivana PETRÍKOVÁ

Ivana Petríková sa narodila v Prešove. Po absolvovaní katedry Filmovej Vedy na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU v Bratislave pracovala na mnohých filmových festivaloch na Slovensku, v Indonézii a vo Švédsku. Posledných 13 rokov je programovou koordinátorkou a programerkou Medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest. Na festivale POCITY bude členkou poroty krátkych filmov POCITY V KRAŤASOCH.

 

 

Michal “KUNES” KOVÁČ

Slovenský režisér, kameraman a scenárista z Prešova, žijúci v Prahe. Svoj prvý krátky film zameraný na protidrogovú tematiku natočil ešte počas strednej školy. Po maturite skúsil v roku 2008 prijímacie skúšky na VŠMU v Bratislave, tam však neuspel, na školu zanevrel a začal sa aktívne venovať videotvorbe. O rok neskôr sa zamestnal v televíznom štúdiu v Prešove, kde pracoval v publicistike ako kameraman relácie 112 (od r. 2006). V roku 2011 z televízneho štúdia odišiel a začal sa venovať tvorbe hudobných videoklipov a reklám pod taktovkou jeho vlastnej produkčnej spoločnosti KUNES video production. Po odchode z Prešova do Prahy v roku 2014 sa zameral na hudobné videoklipy.  V roku 2017 začal študovať filmovú réžiu na pražskej Filmovej a televíznej fakulte (FAMU). Jeho katedru vedie známy režisér Bohdan Sláma. Na festivale POCITY bude členom poroty krátkych filmov POCITY V KRAŤASOCH.

Ján BIDOVSKÝ 

Z pravidelného návštevníka kina POCITY sa časom stal jedným z jeho tvorcov, organizačne v ňom pôsobí od roku 2013. Občasne o filmoch prednáša v prešovskej Christianii. Venuje sa v nich najmä kultovej kinematografii. Každý pracovný deň ho môžete stretnúť v kaviarni Libresso Books & Coffee, kde sa s vami rád porozpráva o literatúre, písaní a všetkom ľudskom.