Stretnete ich na festivale:

Ivan OSTROCHOVSKÝ

Ivan Ostrochovský (1972, Žilina) je režisér, scénárista a producent, absolvent katedry audiovizuálnych štúdií a dokumentárnej tvorby na bratislavskej VŠMU. Výber filmov: Menšie zlo…(2004), ULI BIAHO (2006), Ilja (2009), Zamatoví teroristi (2013), Koza (2015), Služobníci (2020).

Vzľadom na aktuálnu situáciu sme museli bohužial návštevu zrušit.

Dominik JURSA

Ukončil štúdium réžie na katedre dokumentárnej tvorby na Vysokej škole múzických umení. Už počas práce na školských filmoch sa kryštalizoval jeho záujem o spoločensky angažované témy. Vo svojich filmoch sa zaoberá ekológiou, nacionalizmom, občianskou spoločnosťou a aktivizmom. Ako režisér pôsobí na voľnej nohe, má za sebou spoluprácu na viacerých televíznych projektoch a dokumentárnych cykloch (Expremiéri: Vladimír Mečiar, Biele vrany a hrdinovia medzi name: Na hranici).

Vzľadom na aktuálnu situáciu sme museli bohužial návštevu zrušit.

Ivan ARSENJEV

Scenárista a dramaturg. Na Pražskom konzervatóriu vyštudoval odbor varhany a neskôr na FAMU katedru scenáristiky a dramaturgie, na ktorej potom niekoľko rokov pôsobil ako pedagóg. Ako scénárista hraných filmov spolupracoval okrem iného so Zdeňkom Tycom (Vojtěch, řečený sirotek), Ivanom Vojnárom (Cesta
pustým lesem), Petrom Kotkom (Záhada hlavolamu) alebo Bohdanom Slámom (Krajina ve stínu). Popri hraných filmoch sa venuje tiež práci na dokumentárnych filmoch. Napríklad s Miroslavom Jankom (Hamsa, já jsem, Previanti, Barokní opera…), Janou Ševčíkovou (Gyumri, Opři žebřík o
nebe…) alebo Pavlom Štinglom (Mír jejich duši). S režisérom Janom Balejom spolupracoval na celovečerných bábkových filmoch (Jedné noci v jednom městě, Malá z rybárny) a na cykle večerníčkov (Karlík, zlatá rybka).
Okrem písania scenárov sa venuje aj filmovej dramaturgii (Indián a sestřička, Pusinky, Můj pes Killer…) Mnohé z filmov, na ktorých sa podieľal získali významné ocenenia na festivaloch po celom svete, ale aj výročnú Cenu českých kritikov alebo Českého leva.

Popri filme sa už od začiatku 90. rokov potuluje po Európe s Divadlom bratří Formanů, kde je spoluatorom a jedným z protagonistov väčšiny predstavení. Niektoré z nich boli pripravené pre stále scény, ako napríklad Národné divadlo v Prahe alebo Husa na provázku v Brně, iné sa hrali v
divadelných stanoch, na divadelnej lodi Tajemství, prípadne v ďalších atypických priestoroch (Barokní opera, Nachové plachty, Čarokraj, Obludárium, Deadtown…) Je spoluatorom knihy Příběh divadelního dobrodružtví – Nachové plachty na lodi Tajemství, vydanej v nakladateľstve Torst. Ako režisér a dramaturg pripravuje už mnoho rokov CD s
nahrávkami významných českých literátov a prekladateľov, čítajúcich zo svojich vlastných diel.

Vzľadom na aktuálnu situáciu sme museli bohužial návštevu zrušit.

David KOLLAR

David Kollar je slovenský experimentálny gitarista a skladateľ, ktorý sa v posledných rokoch etabloval na medzinárodnej scéne ako jedna z najzaujímavejších postáv súčasnej európskej avantgardnej a jazzovej scény. V roku 2019 prevzal v rámci Radio_Head Awards špeciálne ocenenie za prínos do hudby. Venuje sa tiež kompozícii filmovej a scénickej hudby. V roku 2017 bol nominovaný televíznou a filmovou akadémiou za najlepšiu filmovú hudbu roka.
V aktuálnom projekte svoj soundtrack k filmu Punk je hned! obohacuje o nový improvizovaný rozmer, ktorým ho nanovo pretvára pri každom jednom živom vystúpení.
Viac na www.davidkollar.com

Martin KAŇUCH

Pôsobí ako redaktor edičného oddelenia Slovenského filmového ústavu. Od roku 1998 je šéfredaktorom polročníka Kino-Ikon, časopisu pre vedu o filme a pohyblivom obraze. Od roku 1997 je tiež koordinátorom projektu československých filmologických konferencií. Je zostavovateľom medzinárodnej súťaže krátkych filmov na Art Film Feste v Košiciach. Na festivale Pocity predstavý výber krátkych filmov Pocity v kraťasoch: Ozveny Art Film Festu Košice.