OCHRANNÉ OPATRENIA V SÚVISLOSTI S OCHORENÍM COVID-19

Milí diváci,

neustále sledujeme súčasnú epidemiologickú situáciu a riadime sa nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva SR. Pokiaľ bude okres Prešov aj v čase festivalu v oranžovej / červenej zóne, sme nútení obmedziť kapacitu kinosál na 50%, platí aj zákaz predaja a konzumácie nápojov a jedla, z toho dôvodu tento rok nebudeme môcť prevádzkovať bufet.

Chceme vás ale ubezpečiť, že Kino Scala, ako naše hlavné festivalové miesto, je dostatočne veľké na to, aby ste sa v ňom všetci cítili bezpečne a bez obmedzení. Kapacita kinosály Cinemax bude prispôsobená aktuálnym opatreniam, rovnako aj záver festivalu na Stromoradí. O všetkých zmenách vás budeme priebežne informovať.

#DoKinaBezpecne

NOSENIE RÚŠOK

Vstup do vnútorných priestorov festivalu bude povolený len s prekrytými hornými dýchacími cestami – teda s prekrytím úst a nosa rúškom. Na tomto opatrení budeme trvať u každého účastníka festivalu, preto, ak máte ochorenie, ktoré vám bráni prekrývať si ústa a nos, prosíme, zvážte účasť na festivale. V kine je povinné mať rúško počas celého filmu. 

DEZINFEKCIA RÚK

Všetky priestory festivalu budeme pravidelne vetrať a dezinfikovať, prosíme aj vás, aby ste si dezinfikovali ruky pri každom vstupe do kina, dezinfekčné prostriedky budú k dispozícii viditeľne pri každom vchode. Nezabudnite, na hromadných podujatiach platí zákaz podávania rúk. 

ROZOSTUPY

Ak je to možné, dodržujte od ostatných návštevníkov kina rozostupy 2m. V kinosálach sa snažte dodržiavať šachovnicové sedenie a nechávať vedľa seba vždy aspoň jedno miesto voľné.

PREDAJ VSTUPENIEK

Podobne ako minulý rok si môžete vstupenky zakúpiť vopred online alebo na mieste pri vstupe v hotovosti. V súvislosti so šírením koronavírusu odporúčame kupovať vstupenky cez internet, vyhnete sa tak manipulácii s peniazmi.

AK SA NECÍTITE DOBRE, ZOSTAŇTE DOMA

Ak máte teplotu, kašeľ, bolesti hrdla, problémy s dýchaním, necítite sa dobre alebo ste sa vrátili z rizikovej krajiny, prosíme, buďte zodpovední a zostaňte doma.