Kapunka (BuSho 2017 Hlavná cena SILVER BUSHO)

(Kapunka, ISR, 2017, 12 min., r. Tal Greenberg)

S prichádzajúcim rokom musí Shmulik nechať svoju pôdu ležať ladom. Rozhodne sa, že bude ignorovať rabínský zákon a predáva pôdu svojmu najstaršiemu thajskému robotníkovi, Changrongovi.. Verí, že urobil najväčší kšeft svojho života. Keď sa nasledujúci deň prebúdza, zisťuje, že jeho rozhodnutie zvrhlo jeho pokojný život. Šokovaný, snaží sa urobiť čokoľvek, aby to vrátil spať.

 

Negatívny priestor (BuSho Award 2017: Najlepší animovaný film)

(Negative Space, FR, 5:30 min., r. Max Porter, Ru Kuwahata)

Môj otec ma naučil, ako sa mám zbaliť.

 

Filmy na prerušenie projektorov  (BuSho Award 2017: Najlepší experimenálny film)

(Films To Break Projectors, UK, 5 min., r. Tim Grabham)

Lepenie, škrabanie a spájanie 35 mm, 16 mm, štandardné a super 8 filmy vytvárajú neúplné a nepredvídateľné celuloidné plastiky. Technológia s vysokým rozlíšením a digitálna technológia stop-motion dokáže znovu animovať materiál a odhaliť potenciál filmu a farebnej hudby, ktorá je v ňom obsiahnutá.

 

Princezná (BuSho Award 2017: Najlepší herec a herečka)

(Princess, DE, 16:20 min., r. Karsten Dahlem)

Šéf gangu Ole (11) a jeho kamaráti Marco (10) a Milan (12) ukradli dvanásť rokov starú Davieho školskú tašku. Dokonca ani vo svojich najdivokejších snoch Ole netušil, že sa čoskoro ocitne na scéne na Davievelovej karaoke súťaži oblečený ako princezná. Netušili to ale ani jeho kamaráti.

 

Bremeno pamäti (BuSho Award 2017: Najlepšia komédia)

(Die Last der Erinnerung, AT, 19:00 min, r. Albert Meisl)

Pán Fitzthum, mladý ašpirujúci muzikológ bol vyslaný k nie-tak mladému hudobnému vedcovi pánovi Szabovi, aby uskutočnil výskum cenného notového zápisu, ktorý si Szabo pred niekoľkými rokmi požičal pre nikdy nedokončenú dizertačnú prácu.

 

Vír (BuSho Award 2017: Špeciálna cena mesta Šopron)

(Maelstrøm, ESP, 3 min, r. Carlos Gómez-Trigo)

Karl mieša lyžicou svoju kávu. Niečo sa mieša v Tonyho hlave ešte rýchlejšie…

 

Stav núdze (Cena Študentskej poroty)

(Un Etat D´Urgence, FR / DE, 13 min., r. Tarek Roehlinger)

Film o spoločnosti v strachu. Príbeh dvoch vojakov v každodennom živote Paríža, ktorí strážia budovu. Opustená taška, zvedaví okoloidúci a šialený tulák posunú situáciu do vyvrcholenia. Rozdiely medzi normálnosťou a skutočnou hrozbou zmiznú.

 

Nicole’s Cage (Cena divákov)

(Nicole’s Cage, DE, 15:57 min., r. Josef Brandl)

Veľké koleso v najzaujímavejšej časti mesta je dokonalou nehnuteľnosťou pre Jakoba a Nicole, mladého, ambiciózneho a kultúrneho páru. Keď sa jedna z populárnych gondol uvoľní, neváhajú sa presťahovať do svojho prvého spoločného bytu. Bohužiaľ, žiaden z nich nemal čas na to, aby lepšie spoznal svojho partnera skôr než spolu začali bývať.

 

<<SPÄŤ